Ben Kimim?

BEN KİMİM?

Hayatın Gerçek Anlamı

“Bu gezegende ziyaretçileriz. En fazla yüz yıl boyunca buradayız. Bu süre zarfında hayatımızda iyi, faydalı bir şeyler yapmaya çalışmalıyız. Başkalarının mutluluğuna katkıda bulunursanız, hayatın gerçek anlamını bulacaksınız. “

Dalai Lama
EBRU GOKSU YILDIRIM
 
Ebru Göksu Yıldırım
BEc, MCC, CPCC, ORSC, STC & NLP
Yaşam, Kariyer ve Yönetici Koçu, Koç Eğitmeni, Mentor Koç ve Koçluk Süpervizörü
POTANSİYELİNİ YAŞA KURUCUSU

Dönüşüm yolculuğumda yaşam amacımı bulmak, varoluşuma ve eylemlerime büyük bir netlik getirdi. Varlığımı ne kadar onurlandırırsam, doğru yolda olduğumu o kadar çok hissettim. Bireylerin ve kuruluşların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak ve büyüyüp gelişmelerini sağlamak, yoluma ışık tuttu.

Güçlendirici ve yaratıcı bir ICF Sertifikalı Master Koç (MCC) olmakla birlikte, MENAT bölgesinde, reklam ve pazarlama iletişimi alanında 15 yılı aşkın bir süre yönetici olarak çalıştım.

Ekonomi alanında lisans derecem var. Kurumsal deneyimlerim esnasında, büyük işletmeleri ve ekipleri yönettiğim üst düzey roller üstlendim. Aynı zamanda marka stratejisi ve kurumsal iletişimi geliştirme, iş geliştirme ve büyüme, müşteri yönetimi, ekip yönetimi ve proje yönetimi konularında uzmanım.

İki dile profesyonel seviyede hakimim. (İngilizce ve Türkçe) İki dilde de, sezgisel ve enerji dolu bir yaşam, kariyer ve yönetici koçu olarak, koçluk becerilerimi ve yeteneklerimi, yaşam ve iş tecrübemle harmanlıyorum.

Tutkulu bir koç olarak girdiğim ilişkilerde samimi bir dostluk kuruyorum. Hesap verebilirlik seviyesini daima koruyorum. Danışanlarıma onları desteklediğim, bilgilerini derinleştirdiğim ve dönüşüme yol açan zengin ve uyumlu tercihlerle, aldıkları doğru kararları eyleme dönüştürebildikleri güvenli ortamlar yaratıyorum.

DÜNYACA TANINAN AKREDİTASYONLAR
 
 
Doğru Koç Seçimi
Nasıl Yapılır?

Hayatınızı istediğiniz yönde değiştirmek adına bir rehber ve yardımcı ararken kendinize sorabileceğiniz birkaç soru ve değerlendirebileceğiniz bir kaç fikir:

– Web sitesini okuyun ve sözlerinin zihninizde yankı uyandırıp uymadığını görün – Size hitap ediyor mu?

– Uzmanlık alanlarını ele alarak kimi ve neyi aradığınızı değerlendirin.

– Onları arayın ve sohbet edip edemeyeceğinizi veya ücretsiz örnek oturumun olup olmadığını görün. Sesinden ve sizi karşışamasından yola çıkarak, enerjisine ve kişiliğine yönelik bir fikir edinmeye çalışın.

– Dinleyin ve sezginize güvenin: Konuşmalarını dinlediğinizde nasıl hissediyorsunuz?

– Acele etmeyin, araştırmanızı yapın ve kararınızı sizin için en iyi olan neyse, ona göre verin. Koçunuza güvenip güvenemediğinizi ve onunlayken rahat hissedip hissedemediğinizi kontrol edin.

Tüm bunlara bir yanıt verebildiğinizde, o koçun sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

NOMII ile
röportajımı dinleyin
The Coaching Experts
Koçluğun nasıl çalıştığını açıklayan en sevdiğim koçluk metaforlarından biri şu; "Bisiklete binmekte sorun yaşadığınızı ve yardım istediğinizi varsayalım. Bir terapist; "Bisikletle ilgili geçmiş deneyimlerinizden bahsedelim." der. Bir danışman, 'Bisiklete önce ben bineceğim ve bu konuda uzman olacağım, böylece başkalarının beni takip etmesi için bir rol model oluşturacağım' der. Bir koç ise "Bana nereye gitmek istediğini ve yolculuğunun nasıl olmasını istediğini söyle." der.
Chariti Gen