Relationship Coaching

İLİŞKİ KOÇLUĞU

Relationship Systems Coaching
 

İlişki sistemleri koçluğu

Bekarlar/ Çiftler/ Aile/ Gerçekçi Bakış Açısı/ Hak Ettiğiniz İlişkiyi Kurmak/ Engelleri Aşmak/ Değişim

İlişkilerinizde sürekli ortaya çıkan, kendini devamlı tekrarlayan kalıplar nelerdir? İçinde bulunduğunuz herhangi bir ilişkide, hayalleriniz ile gerçeklik arasındaki boşluğu nasıl dolduruyorsunuz? İlişkilerinize zarar veren yükleriniz ve sağlıksız davranışlarız nelerdir? Hayat arkadaşınızı bulmak ve arzu ettiğiniz ilişkiyi tezahür ettirmek için kim ya da nasıl biri olmanız gerekiyor?

İki kişi bir araya geldiğinde, kendi zekasına sahip başka bir “varlık” ortaya çıkar. İlişki Sistemleri Koçluğu’nda biz buna; “Üçüncü Varlık™” (İlişkinin Ruhu) deriz. İlişki sistemleri, bir koçun, bilinçli olarak, etkin, bilinçli ve doğrudan bir bağlantı oluşturmak amacıyla bir sistemdeki tüm bireylerle (çiftler, aile, takımlar vb.) kurulan ilişkilere, eş zamanlı olarak katıldığı bir süreçtir. Bu şekilde koç ve ilişkideki bireyler, becerikli, donanımlı ve empati kurmanın ötesinde bir bakış açısıyla “gerçekte ne olmaya çalıştığını” görebilir ve buna göre hareket edebilirler.

 
“İki akıl, hiçbir zaman, başka bir zihne benzetilebilecek görünmez ve soyut üçüncü bir güç yaratmadan bir araya gelmez."
Napoleon HIll
Bekarlara Yönelik İlişki Koçluğu
Bekarlara Yönelik İlişki Koçluğu
Çiftlere Yönelik İlişki Koçluğu
Çiftlere Yönelik İlişki Koçluğu
Düğün Öncesi İlişki Koçluğu
Düğün Öncesi İlişki Koçluğu
Ayrılık Süreci Koçluğu
Ayrılık Süreci Koçluğu
 
 
Bekarlara Yönelik
İlişki Koçluğu

Bekar ve yalnız bireylere yönelik koçlukta, size uygun yol arkadaşınızı ve ruh eşinizi bulup, bu tezahürü gerçeğe dönüştürmek için çalışacağız. Sürecin önemli bir kısmı, kimi bulmak ve ne tür bir ilişki kurmak istediğinize odaklanmak olacaktır. Sizi, doğru ilişkiyi hayatınıza katmaktan alıkoyan şeyleri ortaya çıkaracağız.

Temel değerlerinizi, arzularınızı, sınırlayıcı inançlarınızı, tetikleyicilerinizi ve ihtiyaçlarınızı bulacağız. Geçmişinizin kalıplarını ortaya çıkaracak ve yeniden çerçeveleyeceğiz ve içinizde sağlam bir destek sistemi oluşturacağız. Sağlıklı iletişim ilkelerine odaklanacağız ve sizinle bunlar üzerine çalışacağız.

Çiftlere Yönelik
İlişki Koçluğu

Boşanmayı ve diğer ilişki bozulmalarını öngören dört olumsuz model vardır: Suçlama, Savunuculuk, Aşağılama ve “Stonewalling”, yani Türkçeye “duvar örme”, “ilişki kurmayı reddetme” olarak çevirebileceğimiz bir davranış kalıbı… Bu davranışlar, kısmen de olsa, çoğunlukla her ilişkide mevcuttur ve bu durum tamamen normaldir. Ancak çok sık tezahür etmeye başladıklarında, ilişkiyi toksik hale getirebilirler. Bir ilişkide bilinçli ve niyetinden emin olmak, iyi iletişim kurmaktan çok daha fazlasıdır. Bu tutum, kendini ve başkasını daha iyi tanımakla ilgilidir.

Samimi ve tatmin edici ilişkiler kurabilmek için, bu eylemlerin arkasındaki nedenlere bakacağız. İlişkinin özünde ve derinlerinde neyin yattığını keşfedeceğiz ve oradaki yapıyı ele alıp, yeniden oluşturacağız. 

Çift olarak, tarafların kendi dünyasında nelerin olup bittiğini ortaya çıkaracak, bu bireysel ihtiyaçları daha iyi anlayıp öğrenecek, dolayısıyla ilişkiyi geliştirecek ve güçlendireceğiz.