Career Coaching

KARİYER KOÇLUĞU

Imrpove Your Management Skills
 

İdeal Kariyer Yolunuzu Tasarlayın / Yönetim Becerilerinizi Geliştirin / Tanının / Bir Değer Önerisi Yaratın / Nişinizi Bulun / Özgün Markanızı Yaratın

Şu an ki işiniz de doyumsuz mu hissediyorsunuz? Başarısız birden fazla işe başvurdunuz mu? Doğru kariyer yolunda olup olmadığınızı mı merak ediyorsunuz? İş yaptığınız sektörü tamamen değiştirmek mi istiyorsunuz? Bu sorduğumuz sorulardan herhangi birine evet cevabı verdiyseniz, size yardımcı olması için bir kariyer koçu ile çalışmak isteyebilirsiniz. Kariyer koçları kariyer planlama, özgeçmiş oluşturma, müzakere ve görüşme gibi becerilerde sizi desteklerler. Hayatınızda yalnızca birkaç kez yeni bir iş arayabilir ya da kariyer değişikliği yapabilirsiniz. Bir kariyer koçu, kendiniz için doğru rolü belirlemenize ve yeni rolünüze geçiş yapmanıza yardımcı olabilir.

Kariyer Koçu
Ne Yapar ?

En temel düzeyde, bir kariyer koçuna sahip olmak bir marka bilinirliği ekibine sahip olmak gibidir. Bu profesyoneller, mesleki deneyiminizin en iyi yönlerini nasıl belirleyeceğinize ve potansiyel işverenler için mümkün olan en çekici şekilde nasıl kendinizi pazarlayacağınıza destek olurlar. Özgeçmiş hazırlama, kariyer planlaması, motivasyon teknikleri ve en önemlisi ağ oluşturma konusunda yardımcı olurlar. Kariyer koçları size çeşitli görevlerde yardımcı olabilirler.

Sizin ile uzun vadeli kariyer hesaplamaları, şu anda ne yaptığınız ve bir sonraki işinizin sizin hayallerinizdeki işe nasıl yaklaştıracağı konusunda destek verirler. Kariyer koçları aynı zamanda sizin yarı yolda kalmamanızı ve bir sonraki işinize doğru adımlar ile ilerlemenizi sağlamak için hesap verebilirlik sağlarlar.“Kariyerinizin planlanmaya mı ihtiyacı var? Mecvut işinizde sıkışıp kaldığınızı veya kariyer yolunuzda planlarınıza göre ilerlemekten ziyade tesadüfen sürüklendiğinizi mi hissediyorsunuz? Bu durum sizi mutsuz mu ediyor?Kariyer koçluğunun oldukça faydalı olabileceği nokta tam da burasıdır. İş yerinde hayal kırıklığına uğramış, stresli veya memnuniyetsiz olmak, işteki performansınızı, ilişkinizi ve refahınızı büyük ölçüde etkileyebilir. Deneyimli bir kariyer koçu, kişisel değerlerinizi ve güçlü yönlerinizi hedeflerinizle nasıl birleştireceğinizi yeniden keşfetmenize yardımcı olur, profesyonel ve kişisel yaşamınızı yeniden yoluna sokar.“Bir kariyer koçu, kendiniz için doğru rolü belirlemenize ve yeni rolünüze geçiş yapmanıza yardımcı olabilir.

 
"Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmak zorunda kalmazsınız."
Konfüçyüs
Career
 

Kariyer koçluğu aşağıdaki konularda size yardımcı olabilir;

  • Mevcut pozisyonunuzda ya şirketinizde kariyerinizi ilerletin.
  • Sizin için doğru rolü belirleyin.
  • Kariyer seçeneklerinizi keşfedin.
  • Kariyer yönünüzü değiştirin.
  • Yeni bir role geçiş yapmak için yardım alın.
  • Kariyer açısından “sıkışmış” olma hissinin üstesinden gelin.
  • Özgüven, bağlılık ve hesap verebilirlik seviyenizi artırın.
  • Kendinizi gelecekteki fırsatlar için konumlandırın.
  • İşsizlik tehdidi gibi kariyer risklerini proaktif olarak yönetin.
  • Çalışma hayatınızı ve kişisel önceliklerinizi yeniden düzenleyin.
Zihinsel
Direnç

Kariyer koçluğu görüşmelerinden önce, kullandığım öncelili değerlendirme araçlarından biri, zihinsel dayanıklılığı değerlendirmek için tercih edilen, nitelikli bir psikometrik ölçü referansı olan MTQ48’dir. 

4C olarak bilinen dört temel bileşeni kullanarak, 48 maddelik benzersiz bir psikometrik ölçümle zihinsel dayanıklılığın durumunu değerlendirir

Bu test 3 ana sonuç üretir; 

Gelişim Raporu, Koçluk Raporu ve Değerlendirme Raporu. Ayrıca 2 ek rapor da düzenlenebilir; Katedilen Mesafe Raporu ve Organizasyon Geliştirme Raporu.

MENTAL RESILIENCE
Start-up'lar için koçluk
Start-up'lar için koçluk
Yöneticiler için koçluk
Yöneticiler için koçluk
Kişisel marka koçluğu
Kişisel marka koçluğu
 
 
Kişisel marka koçluğu
Nedir?

Etkin kişisel markalar, meslektaşlarımız, müşterilerimiz, hedef kitlemiz ile ilgili farklıklarımızı ve hizmetlerimizden yararlananlara sunabileceğimiz benzersiz katkıların tamamını bütünleştirerek karakterize eder. İmajımızın tutarlılığı önemlidir; bu imajı özümüzden faydalanarak oluşturursak, hakkımızdaki algıyı arzu ettiğimiz şekilde somutlaştırabiliriz. Bu, eski moda yöntemleri kullanarak bir “imge oluşturmaya” benzemez, çünkü söz konusu eski yaklaşımlar, sık sık sahtelik ve ikiyüzlülükle ilişkilendirilir. Oluşturduğumuz algı, kim ve nasıl bir insan olduğumuzdan doğrudan etkilenerek, organik biçimde büyür. Kişiliğimizin önemli kısımlarını, iç ve dış rollerimizi, amacımızı, tutkumuzu, değerlerimizi, hayallerimizi ve her fırsatta su yüzüne çıkmak için can atan gizli benliğimizden parçaları içerir. Kişisel bir markanın özü, özgünlüğümüzdür.

“Markamızın anahtar kimliği”, gerçek benliğimizin, özümüzün, niteliklerimizin, hayallerimizin, amacımızın ve değerlerimizin bir tezahürü olacaktır. Bunu en iyi şekilde desteklemek için, çevrenize ve içinde bulunduğunuz rekabet ortamına detaylı olarak göz atıp ve hem sizi, hem de hizmetlerinizi diğerlerinden ayırmak için bir yol haritası ve eylem planı oluşturacağız. Belirlediğiniz hedeflere ulaşabilmeniz için kendi kendinize koyduğunuz sınırlamaların ötesine geçmeniz amacıyla cesur, oyunbaz, meydan okuyan, savunan ve güçlendirici bir koç olacağım.

Kişisel bir marka, yalnızca kimliğimizi ve yeteneklerimizi somutlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bu temsili birden çok kanalda, tutarlı bir şekilde etkili bir şekilde yansıtmamızı sağlar. Markamız, kişisel niteliklerimizi ve profesyonel yeteneklerimizi bir araya getirir ve başkalarına değer vaadi işlevi gören tek bir varlığa dönüştürür. Dolayısıyla kişisel markamız, pazar rekabetinde araç olarak kullanılan bir imajdan çok daha fazlasıdır.