Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Positive Thinking
 

Güçlendirme / Amaç / Engelleri Aşma / Hedef Belirleme / Olumlu Düşünme / Seçim / Tamamlanma

Yaşam koçu, bireylerin hayatlarında yaşadığı problemlerin kaynağını ve çözümünü bulmalarına yol gösteren ve destek olan kişidir.  Profesyonel bir yaşam koçu danışanlarının hayatlarında karşılaştıkları engelleri aşmalarına yardımcı olurken kendileri için en doğru cevabi, kendi içlerinde bulmalarını sağlamaktadır.

Yaşam koçu danışanlarını farkındalık arterimi ve değişim surecinde desteklerken, iç güçlerini de gün yüzüne çıkarmalarını sağlar. Motivasyon artırımı,  yetenekli yönlerin belirlenmesi, potansiyelin ortaya çıkartılması, ve ilişkilerin güçlendirmesi bireylerin hayatlarını kendi isteklerine göre planlamalarını ve kendileri için en uygun mesleği seçmelerini sağlar.

Koçluk hizmeti kişilerin istedikleri hedefe ve performansa ulaşabilmeleri için koç ve danışan arasında kurulan bir iletişim sürecidir.

Hayatınızı ne sıklıkla ruhunuzu onurlandırarak yaşarsınız? Önemli yol ayrımlarında kolayca yönünüzü bulabiliyor musunuz? Hiç tutku duymadığınız bir işle uğraşmaktan bıktınız mı? Huzur, sevgi, mutluluk ve bollukla dolu bir hayat yaratmanızı engellediğini düşündüğünüz şeyler nelerdir?

Tüm bunlar çok bunaltıcı değil mi? Farkındalığınızı artırmaya, dönüşüm ve değişime bir yasam koçu ile çalışarak başlamaya ne dersiniz?

Yaşam Koçu Hizmetinden
Ne Zaman Faydalanılır?

Yaşam koçları tüm hayatı hedef alan bir koçluk yaklaşımı sergiler. Koçluk süreci, kişilerin hayatlarında mutluluğa ve başarıya ulaşmalarını, iş ve özel hayatlarında tatmin edici bir değişim yaşamalarını ve aksiyon alabilecek güçlü bir bakış açısı geliştirerek ilerlemelerini sağlar. Yaşam koçluğu bireylerin hedeflerine ulaşmaları için ihtiyaç duydukları iç potansiyellerini ortaya çıkarır.

Hangi Durumlarda
Yaşam Koçuna Başvurulmaktadır?

  • Daha mutlu bir hayat istiyor ve yaşamınızın merkezinde olmayı hedefliyorsanız,
  • Hayatınızda sıkıştığınızı ve kendinizi sabote ettiğinizi hissediyorsanız,
  • Beden-ruh ve zihin arasında yeterli dengeyi kurmaya ihtiyacınız varsa,
  • Duygularınız ve stres yönetimi ile baş edemiyorsanız,
  • Kendinize olan inancınızı arttırmaya ihtiyacınız varsa,
  • Hayatiniz ve kariyeriniz ile ilgili çeşitli planlar ya da değişiklikler yapmak istiyorsanız,
  • Meslek seçimi konusunda çeşitli belirsizlikler ve kaygılar yaşıyorsanız,
  • İlişkilerinizi sağlıklı şekilde yeniden düzenlemek istiyorsanız,

Hayatımızın aşamalarından ne kadar çok sorumlu olursak, o kadar bilinçli seçimler yaparız. Yasam koçu ile çalışmak, hayallerimizi hayata geçirme kolaylığını deneyimledikten sonra kendimizin en iyi versiyonuna dönüşme ve güçlü bir “şimdi” ve “gelecek” yaratma imkânı sağlar.

 
"Ne zaman eskiden olduğu gibi tepki vermek üzere olduğunuzda, kendinize geçmişin tutsağı mı yoksa geleceğin öncüsü mü olmak istediğinizi sorun."
DEEPAK CHOPRA
Bireysel Yaşam Koçluğu
Bireysel Kariyer Koçluğu
Bireysel İlişki Koçluğu
CO-ACTIVE COACHING
 
 
Co-ACTIVE
Koçluk

Sertifikalı Profesyonel Co-Active Coach® (CPCC) olarak, derin bağlantılar kurma, güçlü sorular sorma, dinleme, güçlendirme, bilgiyi içselleştirme ve iletme yoluyla ‘olmak’ ile ‘yapmak’ ve ‘hedefle’ ‘eyleme geçme’ arasında bir denge kurmaya odaklanıyorum ve sonra değişim başlıyor.

Co-Active Koçluk modeli, dünyanın en eski ve en büyük yüz yüze koç eğitim organizasyonu olan CTI tarafından geliştirilmiştir. Eğitim programı, sektördeki en titiz ve kapsamlı koç eğitimi ve sertifikasyon programı olarak kabul edilmektedir.

Co-Active Koçluk, dönüşümü uyandırmak için, kişinin bütününe odaklanır.

referanslar
Koçluk hakkında sürekli bir şeyler duyuyordum ve açıkçası, bunun "kendini baştan yaratma" dünyasını ele geçiren başka bir gelip-geçici moda olduğunu düşünmüştüm. İşe büyük bir şüphe duyarak başladım, ancak tanıdığım herkese tavsiye ederek bu yolculuğu bitirdim. Kendimizle ilgili farkında olmadığımız çok şey var; koçluk, beni farkında olmadan engelleyen pek çok düşünce kalıbını keşfetmeme yardımcı oldu. Bu sayede çok daha iyi, daha güçlü, özümün farkında ve daha mutlu olduğumu söyleyebilirim. Ebru'nun koçluğu, özellikle zor şeylerle boğuşan insanları anlamasına ve onlara yardım etmesine gerçek anlamda yardımcı olan köklü bir ilgi ve yaşam deneyiminden geliyor. O her zaman son derece dürüst ve samimi; zaten size yardım etmesi için ihtiyaç duyacağınız kişiye ait en önemli özellikler bunlar... Yüzeysel, tutarsız veya sadece teoriden ibaret bir uygulaması yok; sağlam, eyleme geçirilebilir ve gerçekten gelişmenize yardımcı olacak türde görüşmeleriniz olacak.
Bir Planlama Direktörü,
Dubai
Ebru çok olumlu ve neşeli biri. Dünyanın gerçek dertlerine uzak değil, samimi ve insanlardaki potansiyeli görüp, bunu keşfetmeleri için cesur olmalarını teşvik ediyor. Onu seçmemin nedeni buydu. Ayrıca oldukça sabırlı. Bana rehberlik edecek ve doğru yola girmem için ilham verecek bir uzmana ihtiyacım olduğunda, fikirlerimi paylaşmamı, zayıf yönlerimle yüzleşmemi ve bunların üstesinden gelmek için hedefler belirlememi sağladı. Ebru, hem gerçek ve büyük bir yeteneğe, hem de çok geniş ve sıcak bir kalbe sahip.
NatalIe Shardan,
Kıdemli Reklamcı
Ebru, büyük bir yaratıcılık ve eğlence duygusuna sahip, sezgisel bir koç. Güvenli bir alan yaratır ve sizi kendi dünyanızın büyüklüğü içinde geliştirir. Büyük resmi görmenize ve harekete geçmenize yardımcı olur.
FatIma Nakhjavanpur,
Yönetici ve Liderlik Geliştirme Koçu, CPCC, MCC